XIII.  MEDOVÉ ODPOLEDNE

V kulturním domě  ve  Štítné nad Vláří se v sobotu 4. listopadu 2017 od 14 hodin uskuteční

XIII. Medové odpoledne                               

V rámci akce bude ochutnávka medu,  medoviny,  pečení  a zdobení perníků, slivovice,  výstava včelařských  potřeb a zahrádkářských výpěstků, nabídka včelařských potřeb, výstava prací školáků, včelí tombola a cimbálová muzika.

 

Nosným programem je  výstava  zahrádkářských výpěstků a včelařských produktů  štítenských  včelařů a zahrádkářů. Bude možno ochutnat a porovnat jednotlivé druhy medů (květový, akátový, lípový, lesní,  pastovaný a jiné),  různé druhy medoviny, ale i ostatní včelí produkty.  Velký zájem je rovněž o ochutnávku soutěžních vzorků slivovic.  Uvidíte výstavku medového pečiva.  Napečené  perníky  budou připraveny k vlastnoručnímu  nazdobení. Vše je možné na místě zakoupit. Příjemným překvapením a zábavou  bude včelí tombola obsahující  přírodní nebo včelí produkty. K vidění budou živé včely ve skleněném úle, výroba svíček ze včelího vosku s možností vlastní výroby a mnohé další.

Již  tradičně  vystoupí se svým programem  děti z mateřské školy ze  Štítné a taneční soubor Javorníček.

Ve 14:30 hodin budou slavnostně vyhlášeni vítězové  soutěže o nejlepší med a slivovici a také budou oceněna nejlepší výtvarná  díla našich školáků.

K příjemnějšímu  zabavení bude hrát cimbálová muzika Klobučan

                                                                                                                                                           

                                                  Srdečně zvou štítenští včelaři a zahrádkáři.

___________________________________________________________________________

Vážení přátelé včelaři  a příznivci recese,

 při příležitosti konání XIII. Medového odpoledne  dne 4. listopadu 2017 si vás dovolujeme  požádat o aktivní spolupráci na zdárném průběhu této včelařské oslavy.   Součástí  oslav je soutěž o nejlepší med a nejlepší trnkovou slivovici.  Obracíme se na vás s prosbou  o  dodání vzorku  medu  ( sklenka 0.2 l ) a pokud je to možné, též ½ litrovou sklenku trnkové slivovice do soutěže. Obojí je potřeba dodat pořadatelům do pátku 3. listopadu do 18 hodin.  Předpokládá se však Vaše účast na sobotním koštování.

 

Děkujeme zároveň za Vaši podporu a propagaci Medového odpoledne u Vašich známých.