Pozvánka na XI. medové odpoledne

   V sobotu  24. října 2015   od 14 hodin v kulturním domě ve Štítné nad Vláří se uskuteční XI. medové odpoledneochutnávka medu,  medoviny,  pečení  a zdobení perníků, košt medů a slivovice, výstava včelařských  potřeb a zahrádkářských výpěstků, nabídka včelařských potřeb,  výstava prací školáků, včelí tombola, cimbálová muzika.V pátek večer  budou vybrané posudkové komise hodnotit nejlepší med našich včelařů a rovněž nejlepší trnkovou slivovici.Štítenská trnka, tak se nazývá už osmý košt slivovice.

Příznivci slivovice a trochy recese dají k posouzení půllitrový vzorek trnkové slivovice,  (do 23.10.2015   18,oo hodin pořadatelům v KD).  Vlastní košt bude provádět proškolená laická komise se snahou o zachování anonymity vzorků. V  sobotu od 15:00 hodin bude umožněno ochutnávání široké veřejnosti s možností vlastního hodnocení. Obracíme se na  příznivce slivovicové medicíny o poskytnutí vzorku a rovněž  o hojnou účast na závěrečném koštování.  Šíříme a doporučujeme heslo: „Kdo chceš vědět jaků pálíš, s půllitrem na košt valíš.“   Současně proběhne  i hodnocení vzorků medu.

Nosným programem je  výstava  zahrádkářských výpěstků a včelařských produktů  štítenských  včelařů. Bude možno ochutnat a porovnat jednotlivé druhy medů (květový, akátový, lípový, lesní,  pastovaný a jiné),   různé druhy medoviny, ale i ostatní včelí produkty.  Napečené  perníky  budou připraveny k vlastnoručnímu  nazdobení. Vše je možné na místě zakoupit. Příjemným překvapením a zábavou  bude včelí tombola obsahující  přírodní produkty. K vidění budou živé včely ve skleněném úle, výroba svíček ze včelího vosku, výstavka medového pečiva.
 Již  tradičně  vystoupí se svým programem  děti z mateřských škol ze  Štítné a Jestřabí a školní soubor Javorníček.Ve 14:30 hodin budou slavnostně vyhlášeni vítězové  soutěže o nejlepší med a slivovici.K příjemnějšímu  zabavení bude hrát a tancovat cimbálová muzika  Klobučan.Konání této  akce je  uskutečněno   za pochopení a podpory Obecního úřadu a Základní školy Gabry a Málinky ve Štítné nad Vláří.

Srdečně zvou štítenští včelaři a zahrádkáři.

Bez názvu 2  Bez názvu 1  Bez názvu 3